KOZMETICKÉ CHEMICKÉ PEELINGY

Čistá pleť bez nedokonalostí by mala byť vizitkou každej ženy. Kozmetický peeling je spôsob ako sa k nej dopracovať. Ide o veľmi účinnú metódu starostlivosti o pleť pomocou aplikácie jemných organických kyselín. Tie mierne podráždia pokožku, ktorá sa potom zhojí a je hladšia, krajšia, pevnejšia. Pri hojení vznikajú nové bunky, ktoré nahradia tie staré -poškodené. Pravidelná exfoliácia pomáha pleti nadobudnúť prirodzene mladistvý jas a zbaví pleť nedokonalostí, pupienkov, pigmentových škvŕn a jazvičiek. U nás máme na výber z viacero druhov kyselín, podľa sily pH a podľa druhu pokožky a daného problému.

Kyselina mandľová:

Jej priaznivý účinok spočíva v odstránení odumretých kožných buniek, ktoré môžu podporovať vznik vrások, hyperpigmentácie, akné a iné kožné defekty. Kyselina mandľová je tiež známam svojimi antibakteriálnymi a sťahujúcimi účinkami. Ku koži je veľmi šetrná, bez viditeľného a citelného podráždenia.

Kyselina mliečna:

Je vhodná najmä pre pleť s drobnými vráskami a známkami fotostarnutia. Obľúbená je obzvlášť pre svoj hydratačný účinok. Podporuje bunkovú obnovu na povrchu pokožky. V hlbších vrstvách stimuluje tvorbu nového kolagénu a elastínu.Kyselina mliečna zjednocuje odtieň a textúru pleti. Je vhodná na suchú pleť so známkami poškodenia slnkom. Ku koži je tiež veľmi šetrná bez viditeľného podráždenia, avšak pri intolerancii na laktózu sa môžu objaviť vedľajšie účinky.

Meso Jessner:

Tento píling preniká do pokožky o niečo hlbšie. Resorcinol je známy tým, že blokuje tvorbu melaninu a jemne zosvetľuje pleť. Vynikajúci je aj na cystické akné a pigmentové škvrny po akné. Vhodný je na pokožku tváre, krku, dekoltu či rúk poznačnými fotostarnutím. Pri tomto druhu pílingu je cítiť jemné podráždenie avšak bez viditeľných stôp.

Kyselina salicylová:

Je vhodná na zosvetlenie pleti, zmiernenie vrások a ošetrenie komedónov. Narušuje proteínové väzby medzi vrstvami pokožky čo napomáha rýchlejšej a lepšej exfoliácii. Má výborný protizápalový účinok, sťahuje póry a preto je vhodná najmä pre aknóznu a mastnú pleť. Po ošetrení sa môžu na koži objaviť známky podráždenia a v priebehu 3 dní sa koža začne jemne zlupovať.

Rádiofrekvencia

Prihláste sa k odberu noviniek

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme vás do zoznamu odberateľov newslettra.

Konzultácia zdarma Zavolať