Botulotoxín (Botox)

Botox je známy ako jedna z najúčinnejších látok v boji proti starnutiu a redukcii vrások. Ide o čistý prírodný proteín, ktorý po vpichu uvoľní mimické svaly a pokožka nadobudne mladistvejší vzhľad. Ide o nechirurgický zákrok, ktorého výsledky vidíte už o pár dní.

Výhody a efekty:

Botox sa používa najmä na odstraňovanie mimických vrások. Veľmi efektívny je najmä pri začínajúcich vráskach a pri vráskach žien v strednom veku. Aplikuje sa tenkou ihličkou do presne určeného kožného svalu, čím sa blokuje prenos informácie na nervovo-svalovom spojení, a tento sval sa v priebehu niekoľkých dní (zrelaxuje) uvoľní, čo spôsobí vypnutie a vyhladenie pokožky.

Prečo Biothecare?

  • Klientom poskytujteme servis na vysokej úrovni
  • Naším hlavným záujmom je spokojný klient, ktorého získame iba prácou s najkvalitnejšími produktami a najlepšími výsledkami
  • Náš tím pod vedeím MUDr. M. Moataza Alfaresa, ktorý má viac ako 15 ročné skúsenosti v oblasti estetickej medicíny a sme špecialistami v komplexnom omladení tváre a oblasti formovania tela použitím nechirurgických postupov a technológií
  • Záleží nám na spokojnosti každého klienta, máme individuálny prístup a zmysel pre detail

Aplikácia botoxu prebieha injekčne a zákrok zvyčajne netrvá viac ako niekoľko minút. Ošetrené miesto môže byť po zákroku opuchnuté a začervenané, jedná sa o reakciu nášho tela na aplikáciu a spravidla do niekoľkých hodín podráždenie vymizne. Výsledky sú viditeľné pár dní po aplikácii a efekt pretrváva od 3 do 6 mesiacov.

Možnosti ošetrenia

Botox sa používa najmä na redukciu mimických vrások na tvári v okolí nosa, úst a brady (nefertiti lift – úprava brady a sánky), no je veľmi efektívny aj ak sa chcete zbaviť nadmerného potenia. Často sa aplikuje aj na vrásky okolo očí, medzi obočím a na čele, používa sa na úpravu kontúr tváre injektážou žuvacieho svalu, či pozdvihnutie obočia, alebo dokáže zmeniť štvorcovú tvár na oválnu. Takisto pomáha aj v boji proti akné.

Najčastejšie otázky:

Je ošetrenie botoxom bezpečné?

Botox sa vyznačuje prvotriednou bezpečnosťou s minimálnym rizikom vedľajších účinkov. Aplikovať ho však musí skúsený doktor s odborným vzdelaním ako na našej klinike.

Kedy nie je možné zákrok vykonať?

Zákrok býva spravidla dobre znášaný, no nie je možné ho vykonať v prípade akútneho zápalu, infekcie alebo herpesu v aplikovanej oblasti. Zákroky nie sú vhodné pri svalovej slabosti a poruche periférnych nervov, ktoré sú zodpovedné za pohyb svalov. Zákroky sa nevykonávajú pri alergii alebo precitlivenosti na zložku v prípravku a osobám mladším ako 18 rokov.

Je zákrok bolestivý?

Pred aplikáciu botoxu sa dané miesto znecitliví krémom. Samotné zákroky bolestivé nie sú. Ošetrené miesto môže byť po zákroku opuchnuté a začervenané. Jedná sa o reakciu nášho tela na aplikáciu a spravidla do niekoľkých hodín toto podráždenie vymizne.

Aké sú nežiaduce účinky?

Po aplikácii sa môžu vyskytnúť reakcie súvisiace s injekčnou aplikáciou ako začervenanie, opuch, bolesť, svrbenie, modriny a citlivosť v aplikovanej oblasti. Tieto reakcie sú popisované ako mierne až stredne závažné a obyčajne po niekoľkých dňoch vymiznú. Tieto reakcie sú normálne a očakávané. Málokedy sa môže vyskytnúť alergická reakcia. Miesto je po vpichu opuchnuté, alebo červené.

Čo môžem alebo nemôžem po zákroku robiť?

Po ošetrení by ste nasledujúce 2-3 dni nemali používať žiadny make-up, dotýkať sa ošetrenej oblasti, plávať, alebo podstupovať ťažkú fyzickú záťaž, vystavovať sa extrémnym teplotám, a dlhodobému slnečnému žiareniu, navštíviť saunu alebo kúpele. Veľmi dôležité po zákroku je byť 4-6 hodín vo vzpriamenej polohe, nepredkláňať sa a neľahať si.

Recenzie

"Profesionálny prístup...podrobne vysvetlené o aký výkon sa konkrétne bude jednať a čo by eventuálne v prospech klientky ešte vylepšené mohlo by byť ..bola som veľmi spokojná...ďakujem"

Gitka

"Som nadmieru spokojná. Milý príjemný prístup a profesionálne odvedená práca."

Ida

"Pán doktor má veľmi zodpovedný prístup. Presne si naznačí, kam botulotoxín aplikuje. (Nie všetci to tak robia.) Poradí, čo a ako vylepšiť."

Ľubica

"Som veľmi spokojná s výsledkom, aj s celým priebehom zákroku. Pán doktor neuveriteľne milý a ochotný. Prostredie príjemné. Odporúčam."

Mária

"Veľmi milý personál, pekné komorné prostredie v centre mesta a navyše pán doktor veľký profík, prácu si odviedol výborne."

Ida

Cenník

  Ceny Ceny po zľave
BOTULOTOXÍNOVÉ INJEKCIE (BOCOUTURE)
1 lokalita: vrásky hnevu, alebo čelo, alebo okolie očí 120€  
2 lokality: vrásky hnevu a čelo, alebo vrásky hnevu a okolie oči, alebo čelo a okolie oči 210€  
3 lokality: vrásky hnevu a čelo a okolie očí 280€  
Malá lokalita (horná pera, brada, bunny lines, marionette lines) 70€  
MicroBotox na liečbu akné alebo na rejuvenizáciu tváre od 110€  
Zoštíhlenie tváre pomocou botulotoxínu vpichnutého do žuvacieho svalu 200€  
Platysma bands (svaly krku)  250€  
Nefertiti lift  150€  
Redukcia nadmerného potenia od 300€  

Napíšte nám

Meno

Email (povinné)

Telefónne číslo

Správa (povinné)

Súhlasím so spracovaním osobných údajov (povinné)

Týmto udeľujem súhlas so spracúvaním a poskytovaním mojich osobných údajov podľa zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 84/2014 Z. z. spoločnosti ALFARES, s. r. o., Šalviová 878/40, 821 01 Bratislava-Ružinov, Slovenská republika. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať.

Konzultácia zdarma Zavolať